Які автомобілі везуть в Україну із США?

Євробляхи вже не в тренді. Як українці масово закуповуються автомобілями в Сполучених Штатах?


За декілька років імпорт вживаних автомобілів із США перетворився на один з основних каналів поставок легковиків в Україну.

БізнесЦензор розбирався, скільки і яких автомобілів доставили в Україну в першому півріччі 2019 року.

В січні-червні 2019 року в Україні було поставлено на реєстрацію 250 тис. вживаних легкових автомобілів, повідомляє Асоціація автовиробників України "УкрАвтопром".

Це в шість разів більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Водночас, із США, за даними української митниці, було імпортовано 24 тис. вживаних автомобілів.

Тобто поставки вживаних автівок із США зайняли 10% імпорту бу автомобілів в Україну.

В основному в Україну із США везуть автомобілі, які потрапили в ДТП, або були пошкоджені внаслідок повеней чи інших природних катаклізмів.

Американці купують автомобілі в кредит або в лізинг. І якщо автомобіль потрапляє в ДТП, або його було пошкоджено з інших причин, то страхова компанія списує його і виставляє на так званий страховий аукціон.

Там їх продають за привабливими для іноземців цінами. Так, авто середнього класу і середньої комплектації можна придбати за $3-5 тис. (без врахування вартості послуг аукціону, погрузки і транспортування).

Варто додати, що в Штатах є аукціони на яких продаються і цілі корпоративні автомобілі, або авто після закінчення гарантійного терміну. Але на таких аукціонах ціни значно вище, ніж на тих, де продають биті автомобілі.

Подібні автомобілі відправляються на експорт в інші країни, в тому числі і в Україну.

Як відбувається цей процес? Спрощено так:

Фізична особа з України замовляє фірмі-брокеру пошук в США автомобіля конкретної марки і комплектації. Брокер повинен мати ліцензію дилера і дозвіл на вхід в аукціон, або працювати з дилером, який має такі дозволи. В тому числі - і дозвіл на експорт автомобілів без сплати ПДВ.

Домовившись з брокером, замовнику не потрібно вести комунікацію з усіма ланками. Наприклад, з транспортними компаніями і портом. Цим займається брокер.

Дилер знаходить автомобіль, узгоджує знахідку із замовником, і торгується за неї на аукціоні. Автомобіль можна шукати і самому на сайтах аукціонів.

В будь-якому разі, потрібно перевірити історію автомобіля. Зробити це можна за ВІН-кодом на одному зі спеціалізованих сайтів. Така послуга коштує декілька десятків доларів, але в даному випадку не варто заощаджувати на перевірці, щоб не отримати наприклад "утопленика".

Коли автомобіль куплено на аукціоні, клієнт сплачує послуги аукціону, транспортування автомобіля по США до порту, доставку в порт Одеси і послуги дилера.

В Україні автомобіль розмитнюють і ремонтують. Якщо українець не поскупився на послуги якісного дилера, то з великою ймовірністю отримає автомобіль дешевший, ніж в Україні і в кращій комплектації.

Автовиробники випускають якісніші автомобілі для американського преміального ринку, ніж для Східної Європи.

Які автомобілі везуть з США в Україну? Відзначимо любов українців до якісних і дорогих автомобілів. Це чітко прослідковується і в даних митниці, де лідируючі позиції посідають німецькі та японські марки.

За допомогою даних митної статистики, за першу половину 2019 року, ми склали рейтинг найбільш популярних марок автомобілів. В ньому беззаперечне лідерство посіли автомобілі німецького концерну Volkswagen.

Таких в Україну зі Штатів було поставлено 3,3 тис. штук.

Для американського ринку Volkswagen виробляють в Німеччині, Мексиці (дешева робоча сила і близькість до США) і в самих Штатах.

Далі йдуть автомобілі Ford – 2,8 тис штук, Nissan – 2 тис. штук і Toyota – 1,8 тис. Замикають п'ятірку преміальні німецькі автомобілі BMW – 1,7 тис. штук.

А на шостому місці опинився ще один німецький преміальний бренд – Audi. Більше тисячі штук в Україну було поставлено також автомобілів Honda, Mazda і Hyundai.

Які автомобілі везуть в Україну із США 02

Окрім Штатів набирає популярності і імпорт автомобілів за аналогічними схемами з Канади. За півроку було поставлено в Україну декілька сотень автомобілів.

Які автомобілі везуть в Україну із США 03

Окремо варто сказати і про імпорт електромобілів із США, які займають більше половини обсягів.

Імпорт електромобілів в Україну за півроку зріс на 60% - до 3 тис. штук. Така позитивна динаміка пов'язана з податковими пільгами – на ввоз авто на електротязі відсутні сплата ПДВ, акцизу та мита.

При цьому, 90% електрокарів, які отримали українську реєстрацію в січні-червні 2019 року – це авто, які вже були в експлуатації.

На графіку – рейтинг найпопулярніших імпортних електрокарів.

Які автомобілі везуть в Україну із США 04

Водночас, за даними митної статистики, яка є в розпорядженні БЦ, 60% електромобілів (або 2000 штук), завезених в січні-червні 2019 року, потрапили в Україну із США. Далі йдуть Грузія (226 штук) та Польща (138 штук).

Які автомобілі везуть в Україну із США 05

Тобто 8% автомобілів, які потрапили в Україну в січні-червні із США, становили авто на електричній тязі.

При цьому, половина від завезених зі Штатів електрокарів – це вживані Nissan Leaf. Їх поставили в Україну в кількості 1017 штук.

На другому місці (хоч і значно в менших обсягах) в Україну із США завозять культову TESLA. Їх в першій половині цього року в Україну завезли в кількості 345 штук.

Наступний за обсягами імпорту – маленький міський автомобіль Fiat e500 (108 штук) та BMW i3 (78 штук).

Які автомобілі везуть в Україну із США 06

Значна частина електромобілів зі Штатів, як і авто з двигунами внутрішнього згорання, імпортують в Україну з пошкодженнями.

Ось приклад одного з таких автомобілів, який наразі продається на аукціоні в США. Це Tesla S 2016 року з пробігом 22 тис. миль. Коштує вона $30 тис.

Які автомобілі везуть в Україну із США 07

В Україні такий автомобіль (але вже в справному стані) коштує на $15-20 тис дорожче.

 

Источник: https://biz.censor.net.ua/r3143249

Источник:  https://bestcar.com.ua

добавлено:  21.08.2019

Читать остальные статьи...

Статьи по теме

Каким должно быть давление в шинах

Статья Каким должно быть давление в шинах Автопродажа

Сейчас на рынке Украины появилось довольно много автомобилей из Западной Европы, США или даже Канады, поэтому можно встретить и иные единицы измерения давления

Далее...

добавлено:  14.01.2020

Аферисты терроризируют авторынок Украины: пять...

Статья Аферисты терроризируют авторынок Украины: пять схем, которые используют мошенники Автопродажа

Покупая машину, узнавайте все в МРЭО и никогда не спешите

Далее...

добавлено:  02.05.2019

Как менялись дизайн и стандарты красоты в...

Статья Как менялись дизайн и стандарты красоты в индустрии? Автопродажа

Автомобили, которые признали самыми красивыми за 100 лет

Далее...

добавлено:  11.04.2019

Читать все статьи по теме...

Объявления по теме

Объявление Ford Mustang GT Автопродажа
Ford Mustang GT

Втомився від того, що на дорогах зустрічаєш тільки нудні сірі автомобілі? У...

в архиве с 18.04.2023

Объявление АвтоУслуги Автопродажа
АвтоУслуги

Мрієте про авто з США? З компанією Beam Car отримати його можна легко,...

на премодерации

Объявление Запчасти Автопродажа
Запчасти

Ваш автомобіль – наша турбота!@Запрошуємо до нашого автомагазину, де ми з...

в архиве с 18.01.2024

Смотреть все объявления по теме...

Автопродажа Одесса

Вы хотите приобрести автомобиль в Одессе? Не спешите обзванивать всех своих знакомых, покупать каждую газету и, чуть ли, не спрашивать у каждого встречного о продаже автомобиля. Теперь выход есть! Найти машину в городе Одессе можно в считанные секунды на нашем сервисе. Достаточно просто просмотреть каталог и решить, что именно Вам нужно! bestcar.com.ua – ваш первый помощник в тяжелом выборе!

Автопродажа Украина

Вы ищите роскошный автомобиль, либо же маленький и скромный? Тогда добро пожаловать на наш сервис по автопродаже - bestcar.com.ua. Мы предлагаем удобный и приятный интерфейс, значительно облегчающий поиск нужного авто. Благодаря нашему сервису найти автомобиль в любом уголке страны легко!

Автопродажа в Одессе

Надоело искать автомобиль? Тогда почему вы тянете?! Быстрее заходите на наш сайт - bestcar.com.ua, и воспользуйтесь нашими услугами! Мы подберем вам автомобиль, отвечающий вашим вкусам и требованиям за считанные минуты! bestcar.com.ua – первое доказательство того, что качественные автомобили в Одессе есть!

Автобазар Одесса

Хотите поразить коллег своим новым шикарным автомобилем, но не знаете где же его купить? Что ж, тогда мы открываем вам маленький секрет - bestcar.com.ua – вот, именно тот сервис, который обязательно поможет вам найти то, что вам нужно! Красивые и качественные автомобили, потрясающие аксессуары и многое другое вы сможете приобрести только у нас! Мы заботимся о вас!

Автопродажа

Желаете ездить на крутом автомобиле и выглядеть респектабельным человеком? Но при этом вы не хотите тратить свое драгоценное время на поиски того самого авто? В таком случае, вам просто необходимо посетить наш сервис - bestcar.com.ua. Мы поможем вам приобрести самое качественное и красивое авто. bestcar.com.ua – качество, скорость обслуживания, положительный результат, а что самое главное – потрясающая экономия времени!